Ceny akcií se propadají. Investoři nevěří krokům centrálních bank | E15.cz

Ceny akcií se propadají. Investoři nevěří krokům centrálních bank

akcie, burzy
akcie, burzy
• 
ZDROJ: ctk

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Západoevropské akcie zahájily dnešní obchodování poklesem. Investoři před odpoledními údaji o vývoji zaměstnanosti ve Spojených státech pokračovali ve vybírání zisků z předchozího růstu.

Japonské akcie dnes oslabily kvůli pochybnostem investorů o tom, že nová opatření některých předních centrálních bank nastartují růst světové ekonomiky. Stejně reagují evropské a americké trhy

Euro se propadlo na pětitýdenní minimum vůči americkému dolaru. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 se snížil o 0,7 procenta na 9020,75 bodu. „Trh čím dál méně reaguje na uvolňování měnové politiky,“ řekl agentuře Reuters jeden z analytiků.

ECB ve čtvrtek v souladu se všeobecným očekáváním snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na rekordní minimum 0,75 procenta. Ke snížení sazeb překvapivě přikročila rovněž čínská centrální banka. Britská centrální banka sice ponechala úroky beze změny, ale rozhodla se obnovit kvantitativní uvolňování měnové politiky.

Finanční trhy nyní čekají na vládní zprávu o červnovém vývoji trhu práce ve Spojených státech. Analytici předpokládají, že míra nezaměstnanosti v USA minulý měsíc zůstala beze změny na květnových 8,2 procenta. Slabé údaje o zaměstnanosti v USA by podle analytiků mohly prohloubit propad na akciových trzích.

Na devizovém trhu jednotná evropská měna klesla vůči dolaru o 0,1 procenta na 1,2382 USD poté, co se ve čtvrtek propadla o více než procento. „Euro kleslo v reakci na ECB,“ uvedl jeden z analytiků společnosti Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah