Ceny ropy padají, Rusko svou těžbu příliš nesnížilo | E15.cz

Ceny ropy padají, Rusko svou těžbu příliš nesnížilo

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Severomořská ropa Brent v 16:50 oslabila o 1,5 procenta na 55,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ztrácela stejným tempem a pohybovala se mírně nad 53 dolary.

Zásoby ropy v USA minulý týden podle středečních oficiálních údajů stouply o 1,5 milionu barelů. Po osmi týdnech vzestupu se tak jejich celkový objem dostal na rekordní úroveň těsně nad 520 milionů barelů.

Těžba ropy v Rusku zůstala v únoru na lednových 11,11 milionu barelů denně. Rusko tak nyní plní dohodu s ropným kartelem OPEC o snížení těžby z konce roku ze 33 procent. Členové OPEC naproti tomu na konci února plnili slíbené snížení těžby již z 94 procent, uvedla agentura Reuters.

Ceny ropy dál zůstávají v nezvykle úzkém rozpětí, do něhož se dostaly po jednorázovém růstu v reakci na dohody o omezení těžby z listopadu a počátku prosince. Brent i WTI se od té doby pohybují v pásmu širokém zhruba pět dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.