Ceny ropy pokračují v pádu, projevují se obavy z recese | E15.cz

Ceny ropy pokračují v pádu, projevují se obavy z recese

ropa
ropa
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cena americké lehké ropy WTI se dnes kvůli obavám ze zpomalení světové ekonomiky propadla téměř o čtyři dolary pod 83 dolarů za barel. Dostala se tak nejníže od loňského listopadu. Tento týden klesla již o zhruba 13 procent, takže je na cestě k nejprudšímu týdennímu propadu od začátku května.

Americká ropa dnes zlevnila až o 3,76 dolaru na 82,87 dolaru za barel. Později část ztrát smazala a kolem deváté hodiny se prodávala za 83,81 dolaru za barel.

Cena severomořské ropy Brent v jednu chvíli klesla téměř o tři dolary na 104,30 dolaru za barel, nejníže od konce června. Ve čtvrtek Brent zlevnil o více než pět procent a WTI téměř o šest procent.

Na trhu rostou obavy, že americká ekonomika sklouzne zpátky do recese, což by mělo negativní dopad na poptávku po ropě. Spojené státy jsou největším spotřebitelem ropy na světě. K poklesu cen ropy přispívá rovněž prohlubující se dluhová krize v eurozóně.

„Vypadá to, že ekonomika USA spěje k dvojité recesi,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Monty Guild ze společnosti Guild Investment Management. Doporučil rovněž investorům do ropy, aby vybírali své zisky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.