Česká spořitelna zvýšila dividendu přes 84 korun, vyplatí 12,8 miliardy | E15.cz

Česká spořitelna zvýšila dividendu přes 84 korun, vyplatí 12,8 miliardy

Česká spořitelna zvýšila dividendu přes 84 korun, vyplatí 12,8 miliardy
Česká spořitelna
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Akcionáři České spořitelny na valné hromadě schválili výplatu hrubé dividendy 84,20 korun na akcii. Celkově bude na dividendách vyplaceno 12,8 miliardy korun. V roce 2015 činila dividenda 75 korun na akcii, celkem firma vyplatila 11,4 miliardy korun.

Dividendu dostane akcionář, který akcie vlastnil ke dnešnímu dni. Zbytek zisku, který nebude vyplacen na dividendách, navrhlo představenstvo použít pro výplatu distribuce z vedlejšího kapitálu (0,7 miliardy korun) a navýšení vlastního kapitálu (formou nerozděleného zisku).

České spořitelně klesl loni čistý zisk meziročně o 5,2 procenta na 14,3 miliardy korun. Důvodem byly klesající provozní výnosy a mírný růst provozních nákladů. ČS je největší tuzemskou bankou podle počtu klientů. Akcie mateřské společnosti Erste Group se obchodují na pražské burze.

Novým členem dozorčí rady byl dnes zvolen Petr Brávek a opětovně byli zvoleni Stefan Doerfler a Maximilian Hardegg. Novým členem výboru pro audit byl zvolen Pavel Závitkovský. Externím auditorem pro rok 2016 zůstává společnost Ernst & Young Audit.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!