Chystané rozdělení O2 přilákalo rekordní počet akcionářů | E15.cz

Chystané rozdělení O2 přilákalo rekordní počet akcionářů

O2
O2
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na dnešní valnou hromadu největší domácí telekomunikační firmy O2 přišlo zhruba třikrát tolik akcionářů, než bylo dosud obvyklé. Přítomnost rekordních více než 700 vlastníků akcií, kteří mají velké množství dotazů a připomínek, jednání prodlužuje, po třech hodinách stačili schválit pouze jednací řád a předsedu valné hromady. Majoritu 83 procent, která stačí k přehlasování všech přítomných, drží PPF Petra Kellnera.

Valná hromada má vedle běžných bodů rozhodnout o rozdělení společnosti na operátora nabízejícího služby koncovým zákazníkům a provozovatele telekomunikačních sítí Cetin. Schvalovat má i dividendu 13 korun na akcii. Právě navrhované rozdělení firmy se většině minoritních vlastníků nelíbí.

Napětí bylo cítit již před začátkem valné hromady, kdy museli zájemci o účast projít osobní bezpečnostní kontrolou. Ta zřejmě nebyla samoúčelná, protože odhalila několik střelných zbraní. Začátek jednání pozdržela i fronta u registrace, protože někteří lidé zastupují větší množství dalších nepřítomných akcionářů.

Po 12:00 hodině bylo jednání přerušeno na žádost představenstva, které musí vypracovat odpovědi na dotazy akcionářů týkajících se hospodářských výsledků. Hospodaření firmy budou akcionáři schvalovat po zodpovězení dotazů. Poté je čeká diskuse k dalším bodům, tedy dividendě a rozdělení společnosti.

Akcie O2 na pražské burze Autor: E15

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah