Dolar prudce oslabuje, trh nevěří v rychlý růst úroků | E15.cz

Dolar prudce oslabuje, trh nevěří v rychlý růst úroků

Dolar, ilustrační foto
Dolar, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pixabay.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký dolar na devizových trzích prudce oslabuje, vůči euru se propadl nejníže od loňského října. Mezi investory totiž narůstají pochybnosti, zda americká centrální banka (Fed) v letošním roce bude schopna znovu zvýšit úrokové sazby.

Kolem 17:35 SEČ euro vůči dolaru přidávalo 1,2 procenta na 1,1055 USD. K japonskému jenu však 0,4 procenta odepisovalo a nacházelo se na 130,29 JPY. Dolar k jenu ztrácel 1,6 procenta na 117,85 JPY. Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, vykazoval pokles o 1,2 procenta na 97,58 bodu.

Skepsi ohledně dalšího růstu úroků dnes posílil komentář prezidenta Federální rezervní banky v New Yorku Williama Dudleye. Ten dnes uvedl, že finanční situace je nyní mnohem napjatější, než byla v prosinci, kdy Fed zvýšil úroky. Pokud tato situace přetrvá až do března, bude ji muset podle něj měnový výbor Fedu na svém příštím zasedání vzít v úvahu.

Také dnešní statistika z USA spíše nahrává tomu, že Fed nebude moci v nejbližší době úrokové sazby zvyšovat. Sektor služeb v lednu sice expandoval, avšak mnohem pomaleji než v předchozím měsíci a než čekali analytici. V prosinci Fed naznačil, že by mohl v letošním roce zvýšit úroky čtyřikrát. Poslední statistiky i komentáře však stále více vyvolávají mezi analytiky obavy, zda Fed bude schopen zvýšit úroky aspoň jednou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah