Jack Ma loni prodal akcie Alibaby v hodnotě deseti miliard dolarů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Jack Ma loni prodal akcie Alibaby v hodnotě přes osm miliard dolarů

Jack Ma loni prodal akcie Alibaby v hodnotě přes osm miliard dolarů
Zakladatel Alibaby Jack Ma
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Zakladatel největšího čínského internetového obchodu Alibaba Group Holding Jack Ma v uplynulém roce snížil svůj podíl v podniku na 4,8 z dřívějších 6,2 procenta. Prodal tak akcie, jejichž současná tržní hodnota se pohybuje kolem 8,2 miliardy dolarů (226 miliard korun). S odkazem na výroční zprávu podniku napsala agentura Reuters.

Firma nezveřejnila, za jakou cenu Ma akcie prodal. Hodnota akcií podniku na burze se v průběhu uplynulého roku zvýšila zhruba o 40 procent. K jejímu růstu přispěla mimo jiné pandemie nemoci COVID-19, kvůli které lidé více nakupovali prostřednictvím internetu.

Jack Ma je jedním z nejznámějších a nejbohatších čínských podnikatelů. Loni v září ale z čela společnosti Alibaba odešel, aby se mohl soustředit na dobročinné aktivity. Post předsedy správní rady podniku opustil v den svých 55. narozenin.

Nejočekávanější burzovní debut. Čínská Ant ze skupiny Alibaba chce na hongkongský parket ještě letos

Ma vystudoval univerzitu v Chang-čou a následně pracoval jako učitel angličtiny a lektor mezinárodního obchodu na univerzitě. V roce 1999 ve svém bytě založil společnost Alibaba, ze které se postupně stal největší čínský internetový prodejce.

Vstup firmy na newyorskou burzu v září 2014 se stal největší primární emisí akcií (IPO) ve světové historii. Emise celkově vynesla zhruba 25 miliard dolarů.

Probuzení čínských spotřebitelů? Internetoví prodejci Alibaba a JD.com vydělali přes 3 biliony
Svět se po zmírnění pandemie otevírá. Bitcoin a Alibaba významně ztrácí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!