Koruna už je silnější než před intervencemi ČNB | E15.cz

Koruna už je silnější než před intervencemi ČNB

ČTK

Share on Facebook Messenger

Česká měna k euru zpevnila na silnější úroveň, než měla na přelomu října a listopadu 2013 krátce před zahájením měnových intervencí. 

Koruna dnes oproti předchozímu závěru posílila k euru o šest haléřů na 25,72 korun za euro. K dolaru stagnovala na 21,85 korun za americký dolar. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Několik dní před začátkem intervencí se přitom kurz koruny k euru pohyboval kolem 25,80 korun za euro. Česká národní banka zahájila devizové intervence 7. listopadu 2013 kvůli obavám z deflace - poklesu cenové hladiny, a držela tak poté českou měnu u hladiny 27 korun za euro.

Od zrušení intervencí letos v dubnu koruna vytrvale posiluje vůči euru i dolaru. Dnes se české měně podařilo překonat úroveň z doby krátce před intervencemi, během dne se kurz dostal až na 25,68 korun za euro. Stále však nedosáhla na nejsilnější hodnoty z podzimu 2013, kdy činil kurz v polovině října 25,50 korun za euro.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.