Meziročně o 76 procent. Zisk Ericssonu roste rekordně | E15.cz

Meziročně o 76 procent. Zisk Ericssonu roste rekordně

Ericsson
Ericsson
• 
ZDROJ: Ericsson

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zisk největšího světového výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson ve druhém čtvrtletí výrazně vzrostl. Celkové tržby sice mírně klesly, zvedly se ale výnosy klíčové divize zařízení pro mobilní sítě. Švédská firma v dnešní výsledkové zprávě uvedla, že rostoucí kontrakty této divize by měly v dalším čtvrtletí posílit i celkové tržby.

Čistý zisk Ericssonu vzrostl v meziročním srovnání o 76 procent na 2,7 miliardy švédských korun, tedy zhruba osm miliard korun českých. Provozní zisk dosáhl čtyř miliard švédských korun proti 2,5 miliardy švédských korun před rokem. Tržby klesly o jedno procento na 54,8 miliardy švédských korun.

Zisk i tržby překonaly průměrné odhady analytiků v anketě agentury Reuters. Akcie Ericssonu díky tomu po zveřejnění zprávy povyskočily o více než sedm procent. Výnosy síťové divize se zvýšily o pět procent na 29 miliard švédských korun. Rostly na klíčových trzích Číny, Indie, USA a Blízkého východu. V Číně Ericcson prodává zařízení pro masivní nástup sítí čtvrté generace.

Vývoj akcií Ericsson za posledních 5 let

Zdroj: uk.finance.yahoo.com

Ericsson uvedl, že na celkové tržby působily negativně nepokoje v částech Blízkého východu a Afriky. Snížily se i tržby firmy na japonském trhu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah