Musk si věří, odkoupil akcie Tesly za více než půl miliardy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Musk si věří, odkoupil akcie Tesly za více než půl miliardy

Ondřej Souček

Ondřej Souček

Šéf Tesly Elon Musk nepřestává být optimistou ani po zveřejnění posledních finančních čísel své automobilky. Akcie Tesly přesto výrazně ztrácí. V průběhu úterního odpoledne byly oproti otevírací ceně o čtyři procenta níž.

Přestože se kalifornská společnost v prvním čtvrtletí znovu propadla do ztráty, nakoupil její akcie za 25 milionů dolarů, což je v přepočtu 575 milionů korun. Musk měl podle serveru Marketwatch.com nakoupit téměř 103 tisíc akcií, jeho podíl ve firmě tak vzrostl téměř na pětinu.

Trh na zveřejnění informace nejprve reagoval pozitivně. Poté, co Tesla v pondělí pozdě večer Muskovu investici poodhalila, akcie automobilky posílily. Po otevření trhu v úterý se však cena akcií znovu propadla.

Muskův nákup akcií je v souladu s plánem, který americký výrobce elektromobilů Tesla zveřejnil minulý čtvrtek. Tehdy Tesla oznámila, že hodlá získat až 2,3 miliardy dolarů (téměř 53 miliard korun) prodejem nových akcií a dluhopisů. 

Analytik Craig Irwin ze společnosti Roth Capital záměr Tesly jít si na trh pro nové peníze vítá. „Je dobře, že si automobilka konečně opatřuje peníze,“ uvedl. „Pro trh to zjevně znamená úlevu. Nyní se musí vrátit zpátky do práce a prodávat více aut," dodal.

Tesla otevřela v Praze svůj první servis pro východní Evropu
Tesla je opět ve stamilionové ztrátě, do zisku se prý vrátí ve druhé polovině roku

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!