Tesla otevřela v Praze svůj první servis pro východní Evropu | E15.cz

Tesla otevřela v Praze svůj první servis pro východní Evropu

ČTK

Americký výrobce elektromobilů Tesla otevřel minulý týden v Praze první servis svých vozů pro východní Evropu. Uvedl to ve čtvrtek server Lidovky.cz. Do budoucna chce mít Tesla v Česku i výdejní místo. Dosud museli čeští majitelé vozů Tesla jezdit za servisem do Německa či Rakouska. Auta si zatím mohou koupit pouze přes zahraniční prodejce. Podle údajů ministerstva dopravy je nyní v Česku přes 400 vozů Tesla.

Servis Tesly se nachází v pražských Vysočanech. "Máme tady techniky z jiných evropských servisních center, kteří provádí školení a základní opravy a servis," popsal serveru začátky fungování servisu jeho manažer Tomáš Novotný.

Prodej vozů v Česku automobilka podle něj také chystá. "Výdejní místo v Česku je sice v plánu, ale zatím není jasno, kdy by se mohlo otevřít. Priorita je teď zaběhnout servis," uvedl Novotný.

Tesla letos v prvním čtvrtletí prodělala 702,1 milionu dolarů (16,2 miliardy korun) a se ztrátou počítá také ve druhém čtvrtletí. Firma letos hodlá dodat na trh 360 až 400 tisíc vozů. Do zisku se plánuje vrátit ve třetím čtvrtletí.

Praha opět slibuje dobíjecí stanice

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!