Orco stahuje akci z pařížské burzy, zůstáva už jen ve Varšavě | E15.cz

Orco stahuje akci z pařížské burzy, zůstáva už jen ve Varšavě

Orco
Orco
• 
ZDROJ: Kolaz E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česko-lucemburská developerská společnost Orco Property Group požádala o stažení všech svých akcií z pařížské burzy Euronext Paris. Podnik předloni v září stáhl své akcie z pražské burzy. Už v roce 2011 se s nimi přestalo obchodovat v Budapešti.

Firma uvedla, že před podáním žádosti důkladně prošla své finanční výsledky a náklady spojené s kotací na pařížské burze. Vedení Euronextu její žádosti vyhovělo. Kotaci všech 314 507 629 kmenových akcií se skupina rozhodla zrušit dobrovolně. Akcie pařížskou burzu opustí 18. února.

Skupina Orco v prvních třech čtvrtletích loňského roku hospodařila s čistou ztrátou 20,8 milionu eur. Celkové tržby podniku se propadly na necelých deset milionů eur z téměř 85 milionů eur před rokem. Pokles tržeb dalo Orco do souvislosti zejména s prodaným polským projektem Zlota. Tento projekt firmě předloni přinesl tržby přes 63 milionů eur.

Akcie Orco na burze v Paříži

Firma uvedla, že uvažuje také o stažení všech svých akcií z regulovaných trhů na varšavské burze, předpokladem je však splnění regulačních a právních podmínek. S akciemi firmy by se v takovém případě poté obchodovalo pouze na regulovaném trhu lucemburské akciové burzy.

Společnost Orco vznikla v roce 1991 a je investorem, developerem a správcem nemovitostí v oblasti realit a hotelnictví ve střední Evropě. Firma podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti, ale také na Slovensku a v Chorvatsku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah