Penta zvýšila nabídku za odkup Fortuny, nabídne výrazně více | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Penta zvýšila nabídku za odkup Fortuny, nabídne výrazně více

ČTK

Skupina Penta prostřednictvím dceřiné společnosti Fortbet Holdings Limited od pondělí zvýší cenu dobrovolné nabídky na odkup akcií Fortuna Entertainment Group na 118,04 korun za akcii. Dosud činila nabídka 98,69 korun. 

Fortbet Holdings Limited vlastní přibližně 68,25 procenta akcií Fortuna Entertainment Group. Penta na konci března oznámila, že plánuje stáhnout akcie Fortuny z veřejného obchodování na burzách ve Varšavě a v Praze a získat ve firmě stoprocentní podíl. Minoritním akcionářům, kteří celkem vlastní téměř 32 procent akcií, nabídla odkup za 98,69 koruny.

Analytici tehdy uvedli, že nabízená cena je nízká. Kurz akcií Fortuny po zveřejnění úmyslu Penty klesl o pět procent na 103,2 korun. Dnes akcie končily obchodování na 108,90 Kč. Celkem je na trhu 16,5 milionu akcií firmy.

Čínské akcie zažily nejlepší den od loňského srpna

Spolumajitel Penty Marek Dospiva koncem dubna cenu 98,69 korun za akcii potvrdil. Dlouhodobí akcionáři hlavně kvůli dividendám držením akcií firmy podle něj vydělali za sedm let zhruba pět procent. "Slíbili jsme, že budeme dividendový titul, a to jsme splnili. Pokud někdo spekuloval na krátkodobý pokles nebo růst hodnoty akcií, je to jeho problém," dodal.

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009, zaměřuje se hlavně na kurzové sázky. Původně česká firma s 25letou historií působila v Česku, na Slovensku a v Polsku. S akciemi Fortuny se obchoduje na pražské a varšavské burze. Fortuna plánuje vstoupit na trhy v Německu, Makedonii, Bosně a Hercegovině a Černé Hoře. Nyní Fortuna vedle Česka působí na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Chorvatsku a Španělsku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!