PPF od drobných akcionářů O2 vykoupila akcie za 100 milionů | E15.cz

PPF od drobných akcionářů O2 vykoupila akcie za 100 milionů

PPF od drobných akcionářů O2 vykoupila akcie za 100 milionů
O2
• 
ZDROJ: E15 Euro

ČTK

Nedávnou nabídku investiční skupiny PPF na odkup akcií O2 využilo kolem 2500 drobných akcionářů, kteří prodali zhruba 360 tisíc cenných papírů za 100 milionů korun. Prodané akcie představují podíl 0,12 procenta na základním kapitálu O2. PPF přitom mohla vykoupit až jedno procento akcií.

Drobní akcionáři mohli prodat až 200 kusů akcií na osobu za cenu 277,15 korun na akcii, což je cena v rámci loňské povinné nabídky převzetí po odečtení dividendy 18 korun na akcii. Nabídka se týkala zhruba 40 tisíc drobných akcionářů firmy. Vypořádání odkupu se uskuteční 27. února 2015, kdy bude také znám přesný počet odkoupených akcií.

„Skupina PPF tak dala drobným akcionářům druhou šanci prodat své akcie v O2 za dřívějších podmínek. Tímto nestandardním krokem vyšla vstříc především lidem, kteří získali akcie v kupónové privatizaci, a naopak tím omezila možnosti pro spekulanty, kteří by chtěli využít výrazného rozdílu mezi cenou na regulovaném trhu a v nabídce od PPF,“ uvedl mluvčí PPF Radek Stavěl. Akcie O2 se v současnosti na trhu prodávají kolem 216 korun za kus.

Akcie O2 na pražské burze,Akcie O2 na pražské burze,Autor: E15.cz

O2 vlastní Kellner

Skupina Petra Kellnera získala majoritní podíl 66 procent v O2 od španělské Telefóniky na začátku loňského roku. Cena za transakci byla 63,6 miliardy korun. Před odkupem PPF vlastnila kolem 83,15 procenta akcií operátora.

PPF podniká v bankovnictví, finančních službách, telekomunikacích, pojišťovnictví, nemovitostech, těžbě nerostů, zemědělství, maloobchodních službách či biotechnologiích. Skupina působí v Evropě, Rusku, Asii a USA a vlastní aktiva přesahující 24 miliardy eur.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!