Pražská burza ztrácela, nedařilo se Komerční bance a rakouské Erste | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Pražská burza ztrácela, nedařilo se Komerční bance a rakouské Erste

Pražská burza ztrácela, nedařilo se Komerční bance a rakouské Erste
Pražská burza v daný obchodní den klesla, proto je náš "robot" smutný
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Pražská burza zamířila do červených čísel. Index PX odepsal 0,71 procenta na 944,08 bodu. Z dvanácti hlavních titulů pražské burzy dnes osm zakončilo obchodování v mínusu, další dvě emise stagnovaly.

Největší pokles postihl akcie rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank. Ty ztratily 2,39 procenta a společnosti Komerční banka, které poklesly o 1,54. Nedařilo se ani Komerční bance. Její akcie oslabily o 1,54 procenta. Obě společnosti se společně podílejí na PX indexu 13,55 procenty.

Pokles zaznamenaly také akcie výrobce likérů Stock, které silně oslabily. Akcie výrobce likérů Stock oslabily o 1,02 procenta na 67,6 koruny. Svou změnou tak přerušily jednodenní stagnaci.

Oproti tomu největší nárůst dnes zaznamenaly akcie českého výrobce antivirových programů Avast, které posílily o 1,09 procenta na 171,85 korun. Akcie bankovní společnosti Moneta si polepšily o 0,19 procenta na 54 korun. Svou změnou tak přerušily jednodenní propad.

Tuto zprávu přinesl web E15.cz ve spolupráci s projektem TL02000288 aplikace umělé inteligence u zpracování burzovních zpráv při Technologické agentuře ČR.

Pavel Hadroušek: Jak teď na akcie Tesly? Jedna cenová hladina je důležitější než všechny ostatní
Akcie, měny & názory Marka Dongrese: Viaplay černým koněm místo televize
Vladan Gallistl: Čínský akciový gambling aneb když se do investování pustí „uklízečky“, je čas zmizet

Autor: E15.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!