Přiznejte své bitcoiny. Americký Senát chystá zákon proti anonymnímu držení kryptoměn | E15.cz

Přiznejte své bitcoiny. Americký Senát chystá zákon proti anonymnímu držení kryptoměn

Nguyen Thuong Ly

Část kryptoměnové komunity znepokojila zpráva o novém zákonu, který chystá americký Senát. Legislativa má přitvrdit v boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Norma počítá s úpravou definice "finanční instituce", do nichž nově zařazuje i digitální měny. Zatajení jejich držení by tak bylo nelegální.

Americké zákony v současnosti zahrnují mezi finanční instituce banky, svěřenské fondy, měnové burzy či družstevní záložny a další. Senátní návrh však mezi ně zahrnuje i digitální měny, účty a jejich směnu, informuje server BTCmanager.com.

Členka Výboru pro spravedlnost Dianne Feinsteinová uvedla, že "zákon kriminalizuje vědomé zatajení vlastnictví bankovního účtu".

Chcete se lépe vyznat (nejen) ve světě bitcoinu? Plánujete investice? Ptejte se v investiční poradně E15 Premium evangelisty kryptoměn Karla Fillnera >>>
Karel Fillner: Vyhýbejte se nejnovějším kryptoměnám

Ačkoli se na posledním slyšení o zákonu přímo o kryptoměnách nemluvilo, výše zmíněná úprava definice finanční instituce by v praxi mohla vést podle BTCManager.com k tomu, že Američané budou trestáni za zatajení vlastnictví bitcoinů či jiných kryptoměn.

Na slyšení byla přítomna také členka výkonné rady americké bitcoinové burzy Coinbase Kathryn Haun Rodriguezová. Ta před několika měsíci napsala americkému Kongresu, že někteří uživatelé kryptoměn používají digitální měnu, aby utajili nelegální transfery. Rodriguezová se ale tentokrát k zákonu v souvislosti s digitálními měnami nevyjádřila.

Bitcoin a blesková finanční smrt
Kam půjde cena bitcoinu? Kryptoměna dostala povolení k proniknutí na derivátovou burzu
Karel Fillner: Bitcoin a bublina? Jako uchovatel hodnoty je jen těžko překonatelný
Daniel Drahotský: Bitcoin může skončit stejně jako tulipánové cibulky v 17. století

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud