První zahraniční firma na čínské burze? Britská HSBC, tvrdí Financial Times | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

První zahraniční firma na čínské burze? Britská HSBC, tvrdí Financial Times

První zahraniční firma na čínské burze? Britská HSBC, tvrdí Financial Times
HSBC
• 

ČTK

Britská banka HSBC by se mohla stát první zahraniční společností, s jejímiž cennými papíry se bude obchodovat na šanghajské burze. Realizaci plánu, na němž se pracuje už deset let, umožní nové spojení burz v Londýně a Šanghaji. S odvoláním na své zdroje to napsal list Financial Times (FT).

HSBC by vydala takzvané čínské depozitní certifikáty (CDR), tedy obchodovatelné cenné papíry, které zastupují akcie zapsané na jiné burze. V případě HSBC by šlo o první test certifikátů CDR, které vycházejí ze struktury amerických depozitních certifikátů (ADR). Čína je chce vydávat už deset let, ale plán zdržovala řada problémů.

Vazba londýnské a šanghajské burzy, která je jen jedním z několika plánů na propojení čínského akciového trhu s jinými státy, poskytne světovým investorům přístup k akciím čínských společností a čínským investorům dá možnost kupovat akcie obchodované v Londýně. Britská banka by na trh v Číně měla vstoupit ještě letos, nicméně HSBC se k plánu odmítla vyjádřit a uvedla jen, že tuto možnost studuje.

Jednání o vstupu HSBC na šanghajský trh začala v roce 2007, kdy burza v Šanghaji představila plán, který by zahraničním firmám umožnil zapsat akcie nominované v čínské měně. Její plány se nakonec neuskutečnily.

Akcie HSCB v posledním roce:

HSBC Chart

Úpis akcií může ocenit Uber až na 2,7 bilionu. Analytička: To z něj ještě skutečnou firmu nedělá
Glosa Vladana Gallistla: Kdo řídí prezidenta USA?

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!