SAB Finance vstupuje na burzu. Investory táhne na plán výplat dividend

pražská burza

pražská burza

Ve čtvrtek přivítá pražská burza další nový titul. Na trhu Standard začne obchodování s titulem SAB Finance. Společnost je předním zprostředkovatelem devizových obchodů pro firemní klientelu v Česku.

„Je to pro nás další významný milník. Pro investory jsou konzervativní dividendové akcie SAB Finance určitě zajímavou příležitostí a naší skupině tento krok přináší možnost ještě více posílit pozici v mezinárodním bankovním sektoru,“ uvedl zakladatel SAB Finance Radomír Lapčík.

Zahajovací cena je stanovena na hladině 10 560 korun za akcii. Investoři získají prostřednictvím emise zhruba pětinu firmy. Klíčovým lákadlem má být dividenda, kterou společnost plánuje vyplácet dvakrát ročně. Například za investici kolem 500 tisíc korun slibuje firma dividendu přes 25 tisíc korun ročně. 

Podle hlavního ekonoma společnosti Trinity Bank a člena Národní ekonomické rady vlády Lukáše Kovandy jde o vhodný titul pro konzervativní investory. „Lze sázet na to, že exportéři budou nadále svá utržená eura směňovat za koruny – a poměrně stabilně v rostoucí míře. SAB Finance je lídr na tuzemském trhu směny deviz,“ říká Kovanda s tím, že firmy zahraničního obchodu budou i nyní přes covidovou krizi aktivní. 

SAB Finance 

Společnost působí na trhu více než 15 let a poskytuje své služby zhruba 18 tisícům firemních klientů. Poslední auditovaný obrat za rok 2019 byl více než 280 miliard korun. Zisk společnosti za rok 2020 se odhaduje na 138 milionů korun a plánovaný zisk pro rok 2021 činí 168 milionů korun.