Toshiba se možná stáhne z burzy. Koupit ji chce CVC Capital Partners | E15.cz

Toshiba se možná stáhne z burzy. Koupit ji chce CVC Capital Partners, nabízí téměř půl bilionu

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Investiční společnost CVC Capital Partners chce koupit a stáhnout z burzy japonský průmyslový konglomerát Toshiba. Hodnota transakce by mohla přesáhnout 20 miliard dolarů (přes 438 miliard korun), píše server Nikkei Asia. Oficiální nabídku by firma CVC mohla podle něj učinit už ve středu.

Investiční společnost zvažuje nabídnout příplatek 30 procent k aktuální ceně akcie. S ohledem na cenu akcie po konci dnešního obchodování na burze v Tokiu by hodnota transakce činila 2,3 bilionu japonských jenů (bezmála 460 miliard korun). CVC hledá další investory.

Cílem návrhu je urychlit rozhodování ve společnosti, která se často potýká s vlivem akcionářů. Toshibu navíc v uplynulých letech zasáhla řada skandálů a výraznými ztrátami. Jedná se o ojedinělý případ jednoho z nejznámějších japonských podniků, který zvažuje odchod z veřejných trhů, aby se vyhnul kontrole akcionářů, napsal server Nikkei Asia.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.