Čeští manažeři auty nejezdí. Chválí si soukromý vlak. | E15.cz

Čeští manažeři auty nejezdí. Chválí si soukromý vlak.

.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Úspora času, možnost pracovat i relaxovat po cestě a přesný příjezd do cílové destinace. To jsou nejčastější důvody, které čeští manažeři uvádějí na otázku proč dávají před autem přednost vlakům LEO Express.

S příchodem soukromých železničních dopravců se významně mění preference zaměstnanců ve využívání dopravních prostředků na delší cesty. Pro finanční a personální oddělení firem je to dobrá zpráva. Vlak vyjde zaměstnavatele levněji než auto, současně však zaměstnancům dokáže nabídnout vyšší komfort, služby i efektivnější využití času.

Ve společnosti Veolia Energy a. s. je cestování vlakem na denním pořádku. Z důvodu hustého provozu na D1 se pro ně vlak stal nejrychlejším možným spojením mezi jednotlivými pobočkami. Kromě jednoduchého online nákupu jízdenek a dochvilnosti spojů oceňují u LEO Express třeba i širokou nabídku občerstvení a pozornou obsluhu. Personální náměstkyně společnosti Zuzana Bastinová využívá na trase mezi Prahou a Ostravou nejčastěji nejvyšší cestovní třídu ve vlacích LEO Express. „Třída Premium mi poskytuje potřebný komfort. Po cestě si vyřídím veškerou emailovou poštu, přečtu denní tisk a zbývá mi čas i na relaxaci.“

„Čas strávený v příjemném prostředí velmi dobře využiji jak pro vyřízení nutných pracovních záležitostí, tak pro relaxaci formou spánku, nebo pro sledování filmů,“ potvrzuje výhody team manažer a sekretář FC Baník Ostrava a. s. Tomáš Bernady.

Právě čas navíc, který cestující ve vlaku získávají, je dnes pro manažery jedním z nejdůležitějších argumentů. Současně však donedávna přetrvával stereotyp, že vlak nedostatečně odpovídá nárokům na pohodlí a prostředí, ve kterém se lidé chtějí přepravovat. Soukromí dopravci však svým příchodem na český trh výrazně změnili úroveň a kvalitu služeb v tomto segmentu, což potvrzují právě noví zákazníci. Připojení k síti WiFi, výběr kvalitních potravin z palubního menu i důraz na design a příjemné prostředí změnili způsob, jakým lidé na vlaky nahlížejí.

Vlak volí na delší cesty dokonce i v automobilce Hyundai. „Vlaky LEO Express se mi líbí, jejich Business třída nabízí komfort kožených sedaček a klimatizované vozy. S jiným dopravcem se mi stávalo, že několikrát nefungovala klimatizace, což v létě při 30°C není zanedbatelný problém.“, vysvětluje výhody Business třídy a vlaků LEO Express asistentka generálního ředitele Hyundai Barbora Postuchová.

Pro řadu cestovatelů, kteří dodnes dávají i přes nesporné výhody vlaku přednost autu, bývají častými překážkami tzv. první a poslední míle, která je dělí od příjemnější a úspornější cesty vlakem. V soukromých rukou však i železniční byznys dostává nový rozměr a síť nový význam. Již dnes mohou cestující v Praze vyzkoušet zvýhodněnou návaznou dopravu k vlakům LEO Express, kterou zajišťuje společnost Uber. Je to první krok k realizaci sítě soukromé veřejné dopravy, která cestující dopraví od domovních dveří až ke dveřím jejich cílové destinace „na jeden klik“.

www.le.cz

Autor: .

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah