Chance získala licenci na provoz on-line kasina | e15.cz

Chance získala licenci na provoz on-line kasina

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Sázková kancelář Chance získala od ministerstva financí licenci k provozování hazardních her. Stala se tak v pořadí devátou společností, která může nabízet služby na principu on-line kasina.

„Mohu potvrdit, že nám byla udělena licence k provozování takzvaných technických her na internetu,“ řekla deníku E15 mluvčí Chance Markéta Světlíková. Sázková kancelář získala licenci k 27. říjnu. „Technické hry zavádíme z konkurenčních důvodů jako doplněk nabídky, prioritou zůstává kurzové sázení,“ dodala Světlíková.

Ačkoliv Chance podala žádost o vydání licence ve stejnou dobu jako Tipsport, do jehož holdingu spadá, licenci získala později.

Od začátku roku dosud požádalo o licenci k provozování hazardu třicet devět společností, povolení od ministerstva dostalo ale jen devět. Do skupiny legálních provozovatelů, která zatím čítá stále jen jednoho zahraničního zástupce, před společností Chance přibyly sázkové kanceláře Synot Tip a právě Tipsport. Ty mohou provozovat on-line kasino od konce srpna.

Z českých společností byla licence udělena nejdříve Fortuně, a to na konci února. Ta aktuálně nabízí padesát různých her, jejich počet má však dál růst.

Udělování licencí se váže k novele zákona o hazardu, která začala platit od začátku roku. Do prvního října udělilo ministerstvo financí licenci postupně těmto provozovatelům: Reel Spain provozující portál Pokerstars, Fortuna, Loterie Korunka, Sazka, Maxi-Tip, Synot Tip, Tipsport a naposledy i Tipsport.net.

Seznam legálních provozovatelů hazardních her si můžete prohlédnout zde.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah