Aerolinkám se daří. Zisky přepravců bobtnají díky rostoucí ekonomice | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Aerolinkám se daří. Zisky přepravců bobtnají díky rostoucí ekonomice

ČTK

 Světové letecké společnosti mírně zvýšily odhad zisku a tržeb pro letošní rok. Odůvodnily to zesílením růstu globální ekonomiky na nejrychlejší tempo za šest let, což povede ke zvýšené poptávce po cestování. Nový výhled představilo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu, které reprezentuje zhruba 265 leteckých společností s 83 procenty celkového objemu globální letecké přepravy

IATA nyní očekává, že úhrnný zisk členských přepravců převýší 31 miliard dolarů. V posledním výhledu z loňského prosince se očekával zisk necelých třicet miliard dolarů. Nová předpověď je stále pod loňskou úrovní, takže letošek zřejmě bude prvním rokem poklesu ziskovosti po šesti letech.

Aeroholdingu vydělávají rekordní počty cestujících. Ruzyně roste rychleji než Vídeň

Tržby odvětví mají podle IATA letos dosáhnout 743 miliard dolarů. Před půl rokem sdružení odhadlo výnosy 736 miliard dolarů.

Růst světové ekonomiky by měl v letošním roce zrychlit na 2,7 procenta a napřesrok dosáhnout 2,9 procenta, odhadla dnes Světová banka. Sesterský Mezinárodní měnový fond v dubnu předpověděl, že tempo růstu globální ekonomiky letos vzroste na 3,5 procenta z loňských 3,1 procenta.

Letiště Václava Havla Praha

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!