Aerolinky Eurowings otevřou v Praze základnu. Zaměstnají stovku lidí

Aerolinky Eurowings otevřou v Praze svou základnu

Aerolinky Eurowings otevřou v Praze svou základnu Zdroj: Eurowings

Eurowings otevřou v Praze na konci října svou další, v Evropě desátou základnu. Nízkonákladová divize Lufthansy nabídne lety do řady velkých evropských měst, na nové bází vytvoří přes sto pracovních míst.

Od 31. října nasadí Eurowings na Letiště Václava Havla Praha dva stroje Airbus A320 a své zaměstnance. Nabídne nízkonákladové přímé lety do velkých evropských měst jako Barcelona, Milán či Kodaň a do prázdninových destinací, například na Kanárské ostrovy. Od léta 2022 na pražskou základnu přibude třetí letadlo. 

„Německá letecká společnost Eurowings rozšíří od konce října nabídku přímých leteckých spojení z Prahy do několika evropských měst, včetně Barcelony, Milána, Atén, Stockholmu, Kodaně, Tel Avivu a Birminghamu. Přispěje tak k obnově provozu, nabídne spojení do oblíbených dovolenkových destinací, jako jsou Kanárské nebo Baleárské ostrovy,“ řekl člen představenstva pražského letiště Jakub Puchalský.

Letecký provoz už více než rok výrazně omezuje koronavirová krize. Pražské letiště kvůli ní loni po letech rekordních čísel odbavených cestujících přišlo ve srovnání s rokem 2019 o 79 procent pasažérů. Celkem jich odbavilo 3,66 milionu, což je nejméně za posledních 25 let. V posledních týdnech ovšem provoz postupně roste. V dubnu letiště odbavilo téměř 102.000 cestujících, což je meziměsíčně o 15 procent více.

Na počátku měsíce pražské letiště informovalo, že během června budou odtud letecké spoje létat do více než 70 destinací. Velké oživení dopravy plánují například Ryanair nebo Smartwings, lety z Prahy obnoví i Iberia, již zmíněné aerolinky Eurowings a Wizz Air. Nabídka destinací se proti začátku května zvýší až dvojnásobně.