American Airlines snížily zisk, důvodem je především zvýšení platů zaměstnancům | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

American Airlines snížily zisk, důvodem je především zvýšení platů zaměstnancům

ČTK

Společnost American Airlines, která je největším leteckým přepravcem na světě, ve druhém čtvrtletí zvýšila tržby meziročně o 7,2 procenta na 11,11 miliardy dolarů (247 miliard korun). To je lepší výsledek, než čekali analytici. Zisk ale o více než 12 procent klesl a dosáhl 803 milionů dolarů (17,8 miliardy korun), oznámila dnes firma. Jako hlavní důvod uvedla vyšší náklady.

K růstu příjmů přispěla silná poptávka a zvýšení průměrné ceny letenek. Analytici oslovení agenturou Reuters v průměru očekávali, že tržby se vyšplhají na 11,07 miliardy dolarů. Kvůli růstu nákladů na palivo o 15,4 procenta a na platy a benefity o 12,5 procenta ale vzrostly i náklady, a to o 11,1 procenta na 9,6 miliardy dolarů.

Firma letos překvapivě zvýšila platy svým pilotům a palubnímu personálu v průměru o pět až osm procent. Srovnání platů s konkurenčními firmami ji letos bude stát kolem 230 milionů dolarů. Šéf podniku Doug Parker krok označil za dlouhodobou a správnou investici, která povede k lepším službám a nakonec i k vyšším výnosům.

Air France ještě letos spustí své nízkonákladové aerolinky

 O ztrátovou Alitalii projevily zájem desítky potenciálních kupců

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!