American Airlines snížily zisk, důvodem je především zvýšení platů zaměstnancům | E15.cz

American Airlines snížily zisk, důvodem je především zvýšení platů zaměstnancům

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost American Airlines, která je největším leteckým přepravcem na světě, ve druhém čtvrtletí zvýšila tržby meziročně o 7,2 procenta na 11,11 miliardy dolarů (247 miliard korun). To je lepší výsledek, než čekali analytici. Zisk ale o více než 12 procent klesl a dosáhl 803 milionů dolarů (17,8 miliardy korun), oznámila dnes firma. Jako hlavní důvod uvedla vyšší náklady.

K růstu příjmů přispěla silná poptávka a zvýšení průměrné ceny letenek. Analytici oslovení agenturou Reuters v průměru očekávali, že tržby se vyšplhají na 11,07 miliardy dolarů. Kvůli růstu nákladů na palivo o 15,4 procenta a na platy a benefity o 12,5 procenta ale vzrostly i náklady, a to o 11,1 procenta na 9,6 miliardy dolarů.

Firma letos překvapivě zvýšila platy svým pilotům a palubnímu personálu v průměru o pět až osm procent. Srovnání platů s konkurenčními firmami ji letos bude stát kolem 230 milionů dolarů. Šéf podniku Doug Parker krok označil za dlouhodobou a správnou investici, která povede k lepším službám a nakonec i k vyšším výnosům.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah