Air France ještě letos spustí své nízkonákladové aerolinky | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Air France ještě letos spustí své nízkonákladové aerolinky

ČTK

Francouzská letecká společnost Air France může na podzim spustit nové nízkonákladové aerolinky. Projekt získal potřebný souhlas hlavní odborové organizace pilotů SNPL. Takzvaný plán Boost je odpovědí na tlak dopravců ze zemí Perského zálivu.

Nové nízkonákladové aerolinky budou létat na deseti dálkových a 18 krátkých trasách. Air France doufá, že tak některé ztrátové linky vytáhne z červených čísel a také že získá nové zákazníky.

Představitel mateřské francouzsko-nizozemské společnost Air France-KLM v červnu prohlásil, že nejde jen o mládež cestující na dovolenou, ale také o zákazníky z podnikatelských kruhů.

 O ztrátovou Alitalii projevily zájem desítky potenciálních kupců

K založení nízkonákladové odnože už sáhla řada předních evropských přepravců. Například Lufthansa nabízí lety do Karibiku a do Asie prostřednictvím aerolinek Eurowings a Norwegian nabízí dálkové lety do USA.

Společnost IAG, která je mimo jiné vlastníkem letecké společnosti British Airways, založí letos firmu Level pro dálkové lety se sídlem v Barceloně. Akcie Air France-KLM na dnešní zprávu zareagovaly růstem o více než dvě procenta.

Na letišti v Ruzyni se vyrojily jumbo jety, létají do Asie i do Norska
Vltavská vodní cesta stála miliardy, nyní je ale zavřená
Olétané Airbusy A380 nikdo nechce, hrozí jim rozebrání na součástky

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!