Americké aerolinky hodlají s problematickým Boeingem 737 MAX létat i nadále | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Americké aerolinky hodlají s problematickým Boeingem 737 MAX létat i nadále

ČTK

Aerolinky z USA budou létat Boeingem 737 MAX i nadále, přestože jiné země tyto stroje uzemnily. Šéfové leteckých společností Southwest Airlines, American Airlines a United Airlines k rozhodnutí dospěli po vnitřním bezpečnostním šetření a nemotivují je ekonomické důvody, napsal na svém webu list The Wall Street Journal (WSJ). Letouny 737 MAX mají za sebou během necelého půl roku dvě tragické havárie.

"Jasné podobnosti" mezi leteckým neštěstím v Etiopii, při němž předminulý týden zahynulo všech 157 lidí na palubě letounu Boeing 737 MAX 8 společnosti Ethiopian Airlines, a havárií letounu stejného typu indonéských aerolinek Lion Air loni v říjnu konstatoval Francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA).

Řada zemí v průběhu minulého týdne vyhlásila zákaz provozu letadel Boeing 737 MAX. Společnost Boeing čelí podezření, že za obě letecká neštěstí mohou vadná čidla a chyba softwaru. Podle dřívější zprávy deníku WSJ se nyní haváriemi zabývají americká prokuratura i ministerstvo dopravy.

Airbus z problémů Boeingu s modelem 737 MAX 8 nejspíš nedokáže těžit

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!