Analytici: Malajsijské aerolinky jsou téměř ztracené | E15.cz

Analytici: Malajsijské aerolinky jsou téměř ztracené

Akcie Malaysia Airlines v posledních pěti letech
Akcie Malaysia Airlines v posledních pěti letech
• 
ZDROJ: Yahoo Finance

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dvě tragické havárie v rychlém sledu za sebou, které letos zažily malajsijské aerolinky Malaysia Airlines, mohou letecké společnosti přinést neřešitelné problémy a přivést ji ke krachu. Podle odborníků na dopravu a turistický ruch, nehody zřejmě nevratně poškodí pověst společnosti, která by své dobré jméno mohla zachránit jen zázrakem.

„Nedokážu si představit, co by museli udělat, aby se zachránili,“ řekl malajsijský analytik letecké dopravy Mohshin Aziz. „Co se týče toho, jak jsou vnímáni, jsou téměř ztracení. Je velice těžké bojovat proti špatné pověsti.“

Letos v březnu malajsijské aerolinky přišly o Boeing 777 s 239 lidmi na palubě, který se cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. Ačkoli vyšetřovatelé už jsou si jisti, že stroj se odklonil ze své trasy a zřítil se pravděpodobně po dlouhém letu nad Indickým oceánem, nevědí dodnes, co bylo příčinou nehody a nenašli ani trosky stroje. Ve čtvrtek havaroval stejný stroj během letu z Amsterodamu do Kuala Lumpuru a zřítil se nad východní Ukrajinou. Zahynulo všech 298 cestujících a členů posádky.

Akcie Malaysia Airlines v posledních pěti letech

Akcie Malaysia Airlines v posledních pěti letech Autor: Yahoo Finance

V reakci na čtvrteční katastrofu, kterou podle některých hypotéz způsobila , spadly dnes akcie malajsijského leteckého . Kondice státem vlastněné společnosti ale byla nevalná už předtím, než se nehody udály.

V červených číslech byla poslední tři roky. Po březnové havárii, po níž byli představitelé firmy ostře kritizováni za to, jak komunikovali s pozůstalými a s vyšetřovateli, začala firma . Podle Azize ještě před nehodou na Ukrajině denně prodělávala 1,6 milionu dolarů a poslední události pro ni zřejmě budou smrtící.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.