Automobilka BMW chce vybudovat polygon pro autonomní vozy na Sokolovsku | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Automobilka BMW chce vybudovat polygon pro autonomní vozy na Sokolovsku

ČTK

Zřejmě na Sokolovsku by měl podle serveru iHNED.cz vzniknout do roku 2021 testovací polygon německé automobilky BMW pro samořiditelné vozy. Server dnes napsal s odvoláním na anonymní zdroje, že investice do polygonu by mohla dosáhnout až čtyř miliard korun a míří s největší pravděpodobností do oblasti někdejší Velké podkrušnohorské výsypky na sever od Sokolova. Zástupci BMW informaci nepotvrdili.

Podle iHNED.cz by měl polygon, kde se mají autonomní vozy bez řidiče zkoušet, vytvořit asi 400 pracovních míst, hlavně pro počítačové experty a dopravní odborníky. Na místě by mělo vzniknout víc než sto kilometrů silnic pro testy vozů bez řidiče.

"Nemohu k tomu nic sdělovat," řekl webu komunikační manažer BMW David Haidinger a odkázal na páteční mimořádnou tiskovou konferenci. BMW prý o projektu vyjednává i s vládou, informace ale pro server odmítl komentovat i končící ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). Vyjádřit se nechtěl ani starosta Sokolova Jan Picka.

Už v červenci ministr financí Ivan Pilný (ANO) řekl deníku MfD, že BMW chce v Česku vybudovat testovací centrum na nová auta. Samořiditelné vozy by se měly podle tehdejší zprávy deníku zkoušet na testovacím okruhu v Ústeckém nebo Karlovarském kraji.

Jižní Korea si došlápla na automobilky. BMW, Daimler a Porsche dostaly pokuty kvůli emisím
Japonská Toyota rozšíří spolupráci s ČVUT, univerzita se podílí na vývoji aut bez řidiče

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!