Automobilka Tesla čelí obviněním z porušování práv zaměstnanců | E15.cz

Automobilka Tesla čelí obviněním z porušování práv zaměstnanců

ČTK

Americká Národní rada pro pracovní vztahy (NLRB) podala stížnost na výrobce elektromobilů Tesla kvůli obviněním z porušování práv zaměstnanců. Automobilka však tato obvinění označuje za neopodstatněná.

Podle stížnosti NLRB porušuje Tesla práva zaměstnanců tím, že po nich požaduje podpis důvěrné dohody, která jim brání veřejně mluvit o podmínkách a bezpečnosti práce. Úřad rovněž vyšetřoval obvinění ze zastrašování zaměstnanců, píše agentura Reuters.

Podle serveru deníku USA Today někteří zaměstnanci automobilky tvrdí, že jsou nuceni pracovat dlouhou dobu za nízkou mzdu a v nebezpečných pracovních podmínkách.

Stížnost NLBR by spolu s rostoucím neklidem mezi zaměstnanci podle listu The Wall Street Journal mohla automobilce způsobit problémy v době, kdy zahajuje výrobu nového elektromobilu Model 3. Ten má díky nízké ceně oslovit širší spektrum spotřebitelů.

Tesla se rozhodla vybudovat největší úložiště energie na světě

Generální ředitel Elon Musk v létě uvedl, že firma má již 500 tisíc rezervací na Model 3 a chce co nejrychleji navýšit výrobu. Základní cena elektromobilu Model 3 byla stanovena na 35 tisíc dolarů (zhruba 860 tisíc korun).

Tesla již vyrábí dva modely s elektrickým pohonem, a to sedan Model S a sportovně-užitkový vůz Model X, které jsou ale výrazně dražší.

Elektromobil Tesla, model X P 90D

Desítky tisíc lidí ruší objednávky na Teslu Model 3, výroba trvá příliš dlouho

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!