České aerolinky Smart Wings se zařadily mezi nejhorší na světě | E15.cz

České aerolinky Smart Wings se zařadily mezi nejhorší na světě

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nejhoršími aerolinkami na světě se v anketě britské společnosti Skytrax pátým rokem za sebou umístily severokorejské aerolinky Koryo Air. Mezi jedenadvacet nejhorších se dostaly také české aerolinky Smart Wings.

Konzultační společnost Skytrax pravidelně zveřejňuje žebříčky nejlepších aerolinek a letišť. Její žebříčky hodnotí kvalitu produktů a služeb aerolinek. Nejvíce, tedy pět hvězdiček, obdrželo v poslední anketě pouze devět aerolinek, mezi které patří ANA, Asiana, Cathay Pacific, Etihad, EVA Air, Garuda Indonesia, Hainan Airlines, Qatar Airways a Singapore Airlines. Dalších čtyřicet aerolinek má čtyři hvězdičky a 107 aerolinek obdrželo tři hvězdičky.

Severokorejské aerolinky jako jediné získaly jednu hvězdičku, a to již pátým rokem za sebou. Dalších dvacet společností, včetně Smart Wings, obdrželo dvě hvězdičky, uvedl internetový server bandt.com.au.

Cestující severokorejských aerolinek v anketě uváděli, že společnost má povrchní nouzové postupy, šumivé nápoje, které je obtížné identifikovat a nepříjemně hlasité motory. Některé z nejstarších letadel mají kokpity bez digitálních obrazovek, a sedadla, která se sklápějí dopředu.

Kromě Smart Wings jsou mezi dvaceti aerolinkami s dvěma hvězdičkami aerolinky z Baham, Bangladéše, Bulharska, Číny, Kuby, Íránu, Indonésie, Nepálu, Turecka, Ruska, USA, Súdánu, Sýrie, Tádžikistánu, Turkmenistánu, Ukrajiny a Jemenu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah