Český víceúčelový dron Primoco se výrazně prosazuje v zahraničí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Český víceúčelový dron Primoco se výrazně prosazuje v zahraničí

Michal Nosek

Michal Nosek

Primoco UAV SE, která tento rok odstartovala sériovou výrobu modelu One 100 s maximální vzletovou hmotností 100 kilogramů, přichází s novým modelem One 150. Hlavním rozdílem oproti předchůdci je motor s výkonem 50 koní, který umožňuje dostup letounu nad 5 000 metrů a vyšší množství užitečné zátěže.

„Letoun nyní zdokonalujeme nejen po stránce výkonu, ale i v technologiích. Mezi klíčové výhody patří  plně automatický vzlet, let podle letového plánu a plně automatické přistání. Přičemž v jakékoliv fázi letu může pilot provést změnu či manévr. Všechny tyto prvky výrazně zvyšují bezpečnost letového provozu,“ říká Ladislav Semetkovský, generální ředitel a zakladatel společnosti. Letoun je navíc schopen nést přídavné zařízení dle zaměření mise, například radarové systémy, kamerové systémy či speciální elektroniku. Předpokládaný počet dodávek letounů v roce 2017 bude 50 strojů.

V prvním čtvrtletí roku 2017 společnost plánuje zavedení satelitní komunikace, která je vhodná prospojení s letounem na moři a v odlehlých částech světa, kde je standardní rádiové pokrytí limitující.

Ladislav Semetkovský: Drony čeká boom jako internet před 20 lety

Zájem o bezpilotní letouny Primoco UAV, je pro jejich variabilní využití v rozmanitých průmyslových, zemědělských i bezpečnostních oblastech. Zákazníky má společnost zejména v Ruské federaci, Kazachstánu, Číně, JAR, Beninu, Chile, Maltě, Finsku a dalších zemích. V Rusku a Číně kromě toho pokračuje příprava licenční výroby.

Primoco UAV SE byla i letos oceněna v žebříčku “Českých 100 Nejlepších”, tedy 100 nejúspěšnějších českých firem v oblasti inovací, rozvoje, a to v kulturních, vědeckých i technologických disciplínách.

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!