Čistky pokračují: Pecina odvolal Šmerdu z dozorčí rady České pošty | E15.cz

Čistky pokračují: Pecina odvolal Šmerdu z dozorčí rady České pošty

Čistky pokračují: Pecina odvolal Šmerdu z dozorčí rady České pošty
Radek Šmerda
• 
ZDROJ: Foto E15 Robert Zlatohlávek

ČTK
nos

Ministr vnitra Martin Pecina odvolal bývalého ministra dopravy Radka Šmerdu z dozorčí rady České pošty. Jeho nástupce zatím neoznámil. Informaci o odvolání potvrdil sám ministr.

„Radka Šmerdu nahradí někdo z ministerstva vnitra. Byl jmenován jako zástupce ministerstva, a tím již delší dobu není,“ uvedl Pecina s tím, že jeho odvolání podepsal již v pátek. Šmerda přišel na poštu v únoru za ministra vnitra Jana Kubiceho, kterému dělal náměstka. Údajně měl usilovat i o post náměstka nebo generálního ředitele pošty.

Podle mluvčí pošty Marty Selicharové není Šmerda na České poště v žádném pracovním poměru a ani nevykonává žádnou činnost na dohodu o provedení práce. Jeho angažmá v podniku tak odvoláním z dozorčí rady skončilo. O Šmerdovi se v minulosti hovořilo v souvislosti s několika funkcemi. Mimo jiné se o něm spekulovalo jako o možném novém šéfovi pražského dopravního podniku nebo společnosti ČD Cargo.

Exministr nastoupil na vnitro v půlce listopadu předloňského roku, předtím byl necelé tři měsíce ve funkci ministra dopravy po rezignaci Víta Bárty (VV). Byl také předsedou řídícího výboru drah. Na funkci ministra dopravy nestraník Šmerda rezignoval na žádost Věcí veřejných, které ho do vlády nominovaly.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!