Colombo, Dakar či Male. Cestovky chystají na zimu exotické destinace | E15.cz

Colombo, Dakar či Male. Cestovky chystají na zimu exotické destinace

Maledivy
Maledivy
• 
ZDROJ: Libor Budinsky

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tuzemské cestovní kanceláře představily pro zimní sezonu několik exotických destinací. Letadla Travel Service tak v zimě nově zamíří na Maledivy, do Colomba a Dakaru. Cestovky zatím počítají i se zájezdy do Egypta.

„Novinkou letošní zimy jsou pobyty u moře na Kapverdských ostrovech. Díky neustále rostoucímu zájmu o koupání a nákupy v Emirátech jsme rozšířili zájezdovou kapacitu již od poloviny září,“ uvedl marketingový ředitel Čedoku Tomáš Brejcha.

Maledivy, Colombo na Srí Lance, Dakar v Senegalu, Mauritius a Bali jsou letošními novinkami v zimní nabídce cestovní kanceláře Exim tours. První tři budou operované letadly společnosti Travel Service. „Přímé lety s technickým mezipřistáním budou provozovány letouny Boeing 737-800,“ uvedla mluvčí firmy Vlaďka Dufková. Dálkové letadlo tak ani v letošní zimní sezóně nebude k dispozici.

Ceny zájezdů do hlavních exotických destinací se podle Tomáše Cikána z Eso Travel meziročně nezměnily, některé dovolené ale zdražily. „Například vzrostla cena poznávacích zájezdů do Barmy v lednu ze 76 tisíc na 98 tisíc korun, protože USA zrušily embargo. Zdražily také zájezdy do Brazílie, kvůli posílení místní měny,“ uvedl Cikán.

CK Fischer na letošní zimní sezónu rozšířila nabídku zájezdů v Dominikánské republice o letovisko Samana, nabídne také víc hotelů v Mexiku a na Kubě. S destinacemi u Rudého moře CK na zimní sezónu nadále počítá. Podle mluvčího Jana Osúcha nemůže Egyptu cenově žádná jiná destinace v zimě konkurovat. „Naše podzimní a zimní nabídka hotelů i termínů odletů do Egypta je zhruba stejná jako loni. Věříme, že situace v Egyptě bude nadále klidná a tato destinace bude stejně jako v loňském roce na špičce zájmu lidí, kteří chtějí strávit podzim a zimu u moře,“ dodal Osúch.

CK Alexandria, která pro přepravu klientů využívá pravidelných linek leteckých společností, v zimě nově nabídne zájezdy do Vietnamu, Indie, na Bali, Jamajku a do Kostariky. „Roste také zájem o plavby luxusními zaoceánskými loděmi, proto jsme letos do nabídky zařadili hned čtyři různé plavby s českým delegátem - Baltský okruh, Okruh Západním Středomořím, Norské fjordy a Kouzlo západního Karibiku,“ uvedl marketingový ředitel CK Petr Šatný.

V případě poznávacích zájezdů je u Čedoku letos novinkou cesta za horskými gorilami v Ugandě, okruh Himalájemi, velký okruh Barmou, kombinace jižního Vietnamu s Kambodžou nebo okruh severní Koreou.

Nejpopulárnějšími exotickými destinacemi pro české dovolenkáře zůstávají Egypt, SAE, Keňa, Thajsko, Zanzibar, Kuba, Dominikánská republika a Mexiko. Cestovky nyní nabízí slevy za včasnou rezervaci, dopravu z regionů na pražské letiště či parkování na letišti zdarma. Letos vycestuje do exotických zemí podle odhadu analytické společnosti Mag Consulting asi 140 tisíc českých turistů, z toho služeb cestovní kanceláře využije 60 tisíc lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah