ČSA posílí východní orientaci, začnou létat do ruské Ufy | E15.cz

ČSA posílí východní orientaci, začnou létat do ruské Ufy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CSA

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České aerolinie zahájí se začátkem letní sezóny 2012 novou linku do Ufy, hlavního města Baškirské republiky. Společnost již na linku získala potřebná povolení. Letový řád bude aznámen v nejbližších dnech, týdně budou provozovány dva až čtyři zpáteční lety. ČTk to potvrdila mluvčí společnosti Hana Hejsková.

„Několikrát jsme deklarovali, že se České aerolinie budou stále více zaměřovat na trhy v postsovětském teritoriu, které mají z dlouhodobé perspektivy významný potenciál,“ uvedl viceprezident Českých aerolinií pro obchod a marketing Jiří Marek.

Spojení do Ufy bude devátou linkou českého dopravce do Ruska. Nyní již společnost létá z Karlových Varů do Moskvy, Petrohradu a Samary a z Prahy tamtéž a navíc do Jekatěrinburgu a Rostova na Donu.

Kromě Ruska se ČSA zaměřují i na další destinace v bývalém Sovětském svazu. V neděli se například otevře nová linka do ázerbajdžánského Baku. Na dalších linkách východním směrem letos dopravce přidal nové spoje nebo nasadil letadla s větší sedačkovou kapacitou.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah