ČSA prodaly dvě dceřiné firmy Českému aeroholdingu | E15.cz

ČSA prodaly dvě dceřiné firmy Českému aeroholdingu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České aerolinie prodaly dvě své dceřiné firmy státnímu Českému aeroholdingu. Za společnost Czech Airlines Handling, která se zabývá odbavováním letadel a cestujících, inkasovaly podle informací deníku Dnes 750 milionů korun. Za firmu CSA Services, jež provozuje například kontaktní centrum nebo funguje jako personální agentura, získaly 28 milionů korun. Převod byl proveden v posledních týdnech.

„Handling Czech Airlines a CSA Services jsou už součástí Českého Aeroholdingu. Další společnosti by měly být začleněné během příštích měsíců,“ řekla listu mluvčí aeroholdingu Michaela Lagronová.

Cenu transakce Český Aeroholding nezveřejnil. Podle informací deníku si zatím nemusel na nákup půjčovat u bank a využil peníze, které má Letiště Praha. To bylo do aeroholdingu začleněné jako první.

Už dříve firma uvedla, že bude dceřiné firmy ČSA nakupovat za cenu podle znaleckých posudků. Poslední veřejně dostupný posudek odhadl cenu handlingu na 595 milionů korun. ČSA mohou čekat další stamiliony například za prodej charterové dcery Holidays Czech Airlines nebo za údržbu letadel.

České aerolinie už mají peníze za prodané dcery na účtech. Tyto prostředky budou využity v rámci restrukturalizace, řekla deníku Dnes mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah