ČSA ruší občerstvení zdarma, pasažérům bez velkého zavazadla dají slevu | E15.cz

ČSA ruší občerstvení zdarma, pasažérům bez velkého zavazadla dají slevu

ČSA
ČSA
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České aerolinie nabídnou pasažérům, kteří budou cestovat jen s příručním osmikilogramovým zavazadlem, levnější letenku. Kdo oželí velká zavazadla, ušetří proti standardnímu tarifu osm eur (asi 220 korun). Od prosince na většině letů s výjimkou byznys třídy ČSA zruší také bezplatné občerstvení.

„Nejsme zdaleka první i z takzvaných tradičních dopravců.Rozsah občerstvení se i v minulosti kvůli úsporám snižoval,“ uvedl ředitel pro obchod a marketing dopravce Ján Tóth.

Podle něj si společnost v minulosti dělala mezi cestujícími průzkum, a řada z nich o bezplatné občerstvení, které se však v ekonomické třídě mnohdy smrsklo například na müsli tyčinku, prý zájem neměla.

S výjimkou dálkových letů do Soulu a Almaty, kde bezplatné občerstvení zůstane v ekonomické třídě i nadále, budou mít cestující nicméně možnost dokoupit si občerstvení podávané v byznys třídě.

Za studené menu si připlatí osm a za teplé 12 eur. Zároveň budou mít možnost koupit si nápoje nebo drobné občerstvení v podobě croissantů, čokoládových tyčinek nebo bramborových lupínků.

Třetinka piva za tři eura

Cenu za půl litru vody stanovily ČSA v rámci této nabídky na dvě aura. Stejnou cenu cestující zaplatí za třetinku Coca Coly, o euro více bude stát třetinka piva. Tři eura pak cestující zaplatí za medovník, müsli tyčinky pak budou nabízet za jedno euro.

Podle mluvčího ČSA Dana Šabíka jde o ceny, které jsou v letecké dopravě běžné. K nákupním cenám je nutné přičíst například náklady na odbavení. Nejde proto cenu například balené vody srovnávat s cenou v supermarketu, ale spíše s cenami v restauraci, dodal mluvčí.

Nabídky cestování pouze s příručním kabinovým zavazadlem nabídnou ČSA nejprve na linkách do Amsterdamu, Barcelony, Düsseldorfu, Milána, Paříže, Říma, Stockholmu a Varšavy. V prodeji jsou podle Tótha už nyní a nabídka platí od začátku listopadu. Následovat by měly i linky do Benátek, Bruselu a Kodaně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah