ČSA se po dvou měsících vrací do polské Radomi, nově jako charter | E15.cz

ČSA se po dvou měsících vrací do polské Radomi, nově jako charter

ČSA se po dvou měsících vrací do polské Radomi, nově jako charter
Letoun ATR 72 Českých aerolinií
• 
ZDROJ: ČSA

David Vagaday

České aerolinie začnou opět létat z Prahy do polského města Radom. Linku přitom zrušily v říjnu po pouhých sedmi týdnech provozu. Podle dopravce se ale nejedná o obnovení původního spojení, ale o charterové lety pro polské cestovní kanceláře, na které si budou moci koupit letenky také individuální pasažéři.

„Na základě objednávky polských cestovních kanceláří vypraví České aerolinie v období od 20. prosince do 22. února příštího roku mezi Radomí a Prahou sérii letů v charterovém režimu,“ upřesnil obchodní šéf Českých aerolinií Ján Tóth. Radom leží zhruba 100 kilometrů jižně od Varšavy, se svými 225 tisíci obyvateli je čtrnáctým největším městem Polska.

Spoje zajistí vrtulová letadla ATR 72 nebo ATR 42 s mezipřistáním v Ostravě, přičemž část kapacity dopravce nabídne ve volném prodeji. Cena jednosměrné letenky do Radomi začíná na 1311 korunách, zpáteční je pak od 1934 korun včetně všech poplatků.

Letos aerolinky vypraví na trasu dva zpáteční spoje, a sice 20. a 27. prosince se startem z Radomi ve 14:45. Odlety z Prahy jsou naplánovány na 12:15. V lednu budou spoje operovat v pátek a neděli ve stejných časech. Na únor se uvažuje také o pondělí.

Charterový režim dává smysl

Podle Tótha firma s návratem k pravidelnému provozu mezi Radomí a Prahou v této chvíli nepočítá, protože se původní model obchodně neosvědčil.

„Režim charterového provozu, ve kterém České aerolinie figurují pouze jako přepravce, pro nás v tomto případě dává smysl. Pokud by v budoucnu byl ze strany polských cestovních kanceláří zájem o obdobnou sérií letů ve stejném režimu a budeme na to mít požadovanou volnou kapacitu, jsme připraveni takovou nabídku zvážit,“ vysvětlil Tóth.

Původní pravidelný spoj Praha–Radom ČSA spustily v půlce září, koncem října jej ale uzavřely. Již tehdy o něm obchodní ředitel v rozhovoru pro E15.cz hovořil jako o fakticky charterové lince. Poptávka ale podle něj nebyla taková, jakou si polští touroperátoři představovali.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!