Další problém s emisemi. Volkswagen odhalil nesrovnalosti v novém softwaru | E15.cz

Další problém s emisemi. Volkswagen odhalil nesrovnalosti v novém softwaru

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německá automobilka Volkswagen při interní kontrole odhalila nesrovnalosti v novém softwaru pro regulaci emisí naftových vozů. Automobilka v neděli podle agentury DPA také uvedla, že o tom bezodkladně informovala spolkový úřad pro motorová vozidla KBA. Podle firmy se zjištěné nesrovnalosti týkají naftových vozů s motorem typu EA 189 o objemu 1,2 litru.

"Preventivně bylo rozhodnuto o prozatímním pozastavení nynější výměny technického řešení pro naftové vozy s motorem typu EA 189 o objemu 1,2 litru," oznámila firma.

Německé ministerstvo dopravy uvedlo, že o problému ví. "Tuto záležitost zkoumá spolkový úřad pro motorová vozidla," dodalo.

Německá vláda a automobilový průmysl podle DPA považují úpravu softwaru za základní nástroj k relativně rychlému snížení automobilových emisí. V mnoha německých městech nyní přesahuje znečištění ovzduší stanovené limity. Soudy již proto v řadě případů nařídily omezit provoz starších naftových aut.

Naftové automobily se dostaly do centra pozornosti kvůli aféře Volkswagenu kolem manipulace s testy emisí oxidů dusíku. Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že asi do 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah