Volkswagen buduje alianci s automobilkou Ford, k montáži aut v USA může využít její závody | E15.cz

Volkswagen buduje alianci s automobilkou Ford, k montáži aut v USA může využít její závody

ČTK

Německá automobilka Volkswagen buduje alianci se společností Ford Motor a k montáži vozů ve Spojených státech může využít její závody. Po jednání v Bílém domě to prohlásil šéf VW Herbert Diess. Německá firma zvažuje také výstavbu druhého závodu v USA, uvedla agentura Reuters.

S čelnými představiteli německých automobilek Volkswagen, BMW a Daimler dnes jednal také prezident Donald Trump. Pozváni byli, aby se zúčastnili řady setkání s prezidentovými nejvyššími ekonomickými poradci a jednali o investičních příležitostech ve Spojených státech, včetně výroby a výzkumu a vývoje, uvedl Bílý dům.

„Jsme v poměrně pokročilých jednáních se společností Ford, abychom skutečně vybudovali globální automobilovou alianci, která by také posílila americký automobilový průmysl,“ řekl Diess. Americká automobilka jednání dnes nekomentovala, už dříve ale uvedla, že s VW jedná o spolupráci v řadě oblastí.

Volkswagen má montážní závod v městě Chattanooga v Tennessee. Co se týče nového závodu, Diess uvedl, že v Tennessee o tom jedná, v úvahu ale připadají i jiné možnosti.

Nejoblíbenější značkou aut u firem je Škoda a Volkswagen, o hybridy zatím zájem není
Passat musíme sledovat, snad nám nebylo podstrčeno něco, co bude prodělávat, říká šéf odborářů Škoda Auto

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!