Daň za hluk. Šestka dostala téměř čtyři miliony od pražského letiště | E15.cz

Daň za hluk. Šestka dostala téměř čtyři miliony od pražského letiště

Pražské letiště
Pražské letiště
• 
ZDROJ: E15 Stepan Bruner

Veronika Dolečková - Televize Metropol

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Městská část Praha 6 dostala od Letiště Václava Havla Praha dostala dar v rámci programu na pomoc městským částem dotčeným provozem letiště. Peníze radnice využije na opravu vozovky i na úklid a údržbu zeleně.

„Letos dostáváme přesně 3 797 071 korun. Program „Žijeme zde společně“ spustilo letiště v roce 2004. Za tu dobu na zlepšení života občanů prahy 6 přispělo částkami v řádech desítek milionů korun a pomohlo uskutečnit mnoho zajímavých projektů,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Program „Žijeme zde společně“ patří mezi nejdůležitější aktivity Letiště Václava Havla Praha, a. s. směrem k ochraně životního prostředí a zlepšení životních podmínek obyvatel městských částí dotčených leteckým provozem.

„Praha 6 použije část peněz na rekonstrukci prašné panelové vozovky Rakovnická – Přílepská,“ řekl René Pekárek, místostarosta Prahy 6. Dále také na údržbu zeleně na obecních pozemcích v rámci celé městské části.

Autor: Veronika Dolečková - Televize Metropol

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.