Dopravní podnik loni zaplatil za energie 1,27 miliardy korun | E15.cz

Dopravní podnik loni zaplatil za energie 1,27 miliardy korun

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: DPP

čap

Pražský dopravní podnik v loňském roce zaplatil za energie celkem 1,27 miliardy korun. Podle generálního ředitele Milana Křístka se mu ale díky nákupu silové elektřiny na energetické burze podařilo ušetřit až 167 milionů korun. Náklady na elektřinu tvoří bezmála 80 procent veškerých energetických výdajů Dopravního podniku.

„Jediné, co dokážeme ovlivnit u ceny energií, je nákup silové části elektrické energie a plynu,“ uvedl Křístek. Dodal, že u elektřiny došlo k meziročnímu snížení nákladů o 181 milionů korun. Dopravní podnik loni za elektřinu zaplatil 996 milionů korun.

K meziročnímu nárůstu nákladů došlo u tepla, plynu a stočného, přičemž náklady na vodné se snížily o milion korun díky nižší spotřebě vody.

Spotřeba energií v DPP Autor:

Silovou elektřinu nakupuje Dopravní podnik podle vývoje na velkoobchodním trhu a díky zrychlenému procesu uvnitř společnosti pak lze podle mluvčího společnosti Petra Vorlíčka dosáhnout úspor v řádu několika milionů korun oproti nabídce s delší platností. Největší spotřebu elektřiny má metro a tramvaje.

:

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.