Dvořák: Na mnoha linkách vozíme vzduch | E15.cz

Dvořák: Na mnoha linkách vozíme vzduch

Martin Dvořák
Martin Dvořák
• 
ZDROJ: 7 Jiri Kotatko

sal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šéf pražského dopravního podniku (DPP) Martin Dvořák stále vidí spoustu rezerv, kde může firma šetřit. Zastupci dnes již rozpadlé pražské koalice ČSSD a ODS označily právě financování DPP za jeden z hlavních problémů, který musí být vyřešen. Dvořák dnes v České televizi uvedl, že problém je nutné rozdělit na dvě části.

„První část je provozní financování – v tomto směru jsou hospodářské výsledky za poslední období velmi dobré,“ uvedl Dvořák. Druhou, problematickou část tvoří investiční akce.

„Jakmile dopravní podnik dostane pokyn, že musí dostavět trasu metra A a zároveň padne rozhodnutí o obnově vozového parku, musí město počítat s tím, že z toho pro něj vzniknou závazky,“ uvedl Dvořák. Jenom letos podle něj bude na trase metra A prostavěno kolem tří miliard korun.

To, zda se řešení finančních těžkostí DPP může promítnout do zvyšování jízdného pro cestující je v tuto chvíli v kompetenci společnosti Ropid. „Zatím takové avízo nemám,“ řekl šéf DPP. Firma má podle Dvořáka stále dost možností, kde hledat úspory. „Jsou linky, kde vozíme vzduch, tady je okamžitě možnost k úsporám,“ je přesvědčen Dvořák. „Průřezově celou Prahou jsou oblasti, kde paralelně jezdí tramvaje a metro,“ dodal v ČT. Lidé podle něj v těchto případech logicky preferují metro a v těchto případech lze hledat úspory.

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah