Frontman Iron Maiden rozjíždí letecký byznys, získal milionovou vládní pomoc | E15.cz

Frontman Iron Maiden rozjíždí letecký byznys, získal milionovou vládní pomoc

Frontman Iron Maiden Bruce Dickinson
Frontman Iron Maiden Bruce Dickinson
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Bev Bailey

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Firma Cardiff Aviation Bruceho Dickinsona se mohutně nadechuje. Loni založený podnik zabývající se údržbou a opravami letadel získal investice za pět milionů liber (152 milionů korun) a do konce roku zaměstná 200 lidí. Dickinson to oznámil na aerosalonu v Paříži, kam si odskočil ze světového turné své kapely. Na konci července vystoupí Iron Maiden i v Praze.

Dickinson založil Cardiff Aviation spolu se svým obchodním partnerem Mariem Fulgonim loni na podzim v bývalých hangárech armádní základny St Athan. V listopadu firma provedla servis prvního letadla, Boeingu 757 aerolinek Icelandair.

Z nashromážděných pěti milionů liber získal Dickinson 1,7 milionu od fondu místní vlády Finace Wales, zbytek dodali soukromí investoři a oba dva majitelé. „Pro budoucnost Cardiff Aviation a základny St Athan je to obrovská investice,“ řekl pro BBC Dickinson.

„Finance Wales získala pětadvacetiprocentní podíl v naší firmě za půl milionu liber a další 1,2 milionu jsme získali díky půjčce, která nám umožní dovzdělat dosavadní zaměstnance, najmou další pracovníky a nakoupit techniku,“ dodal s tím, že firma je plně vytížená na několik příštích měsíců a podnikání dosáhlo „bodu obratu“.

Kromě oprav chce Dickinson nabízet celou řadu dalších služeb. „Budujeme lakovnu a tréninkové centrum. Jinými slovy k nám budete moci přiletět s letadlem a my ho dokážeme provozovat, trénovat piloty, natřít ho, upravit interiér, opravit letadlo a dokonce ho uskladnit než pro něj někdo najde využití,“ popsal své plány. „A pokud jej nenajdete, dokonce ho vaším jménem pronajmeme zákazníkům, taková je celá vize,“ dodal. Podle Fungoniho nyní Cardiff Aviation navíc usiluje o certifikaci, která by jí umožnila vyrábět letecké díly.

Velké naděje vkládá Dickinson do Asie. „Asie a Blízký východ budou centry obrovského růstu letectví. A pokud zakládáte aerolinky, není chytré předem investovat obrovské sumy. Raději navštivte firmy, jako jsme my,“ řekl.

Frontman Iron Maiden nyní o své hvězdné kariéře mluví jako o „práci na vedlejší úvazek“, která mu poskytuje peníze na rozjezd podnikání. Dickinson má pilotní licenci od roku 1991, naposledy létal pro islandské charterové aerolinky Astraeus, které zkrachovaly v roce 2011. Občas se objevuje i v kokpitech letadel, ve kterých Iron Maiden cestují po světě.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.