I druhý tendr na SMS jízdenky Brno zrušilo. SMS v šalině ale prý pípne ještě letos | E15.cz

I druhý tendr na SMS jízdenky Brno zrušilo. SMS v šalině ale prý pípne ještě letos

Revizor
Revizor
• 

Miroslav Tryner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V republice druhý největší tendr na SMS jízdenky podle informací E15.cz Dopravní podnik města Brna (DPMB) kvůli nesplněným požadavkům opět zrušil. Kvůli nabízené ceně neuspěla ani společnost Erika, která službu provozuje už v sedmi městech ČR. Soutěž se bude opakovat, v pořadí už po třetí. Šanci mají staronoví uchazeči i případní noví zájemci. Přihlásit se mohou do 7. října.

V podruhé vypsaném podlimitním řízení brněnského podniku zůstali ze tří zájemců dva uchazeči, protože třetí, společnost Airtoy, nedodala potřebné doklady.

Z „finalistů“ pak společnost Materna Communication požadované osvědčení o registraci k platebnímu styku u ČNB dodala až po termínu pro podání nabídek, čili nesplnila kvalifikační kritérium v době podání nabídky, i když v současné době již osvědčení má.

Zbývající společnost Erika zase nesplňovala ekonomické představy brněnského dopravního podniku, tedy její nabídka byla příliš drahá.

Připomeňme, že předpokládaná hodnota zakázky, jak server E15.cz již informoval, podle kritérií podniku byla 8,5 milionu korun bez DPH za dva roky, v přepočtu 4,25 milionu za rok.

„V pondělí 23. září jsme zahájili nové výběrové řízení prakticky ve shodně nastavených podmínkách. Výzvu jsme již rozeslali uchazečům, kteří podali v minulém řízení nabídku, informaci jsme zveřejnili i na webových stránkách DPMB. Může se tedy přihlásit i nový zájemce,“ řekla E15.cz mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

Do mobilů ještě letos

I přes tyto komplikace Brňané podle mluvčí DPMB věšet hlavy zcela nemusí. „Nové řízení by mohlo být vyhodnoceno v polovině října a možná od počátku prosince by se naši cestující mohli dočkat SMS jízdenky,“ vypočítala Hailichová.

Výběrová řízení na SMS jízdenku se v Brně táhnou již více než rok a půl. Do zcela původního tendru vstoupil antimonopolní úřad, nakonec ho Brno samo zrušilo.

Každopádně platí, že nyní by měl DPMB službu pořídit levněji. Hodnotu zakázky za čtyři roky trvání smlouvy v původním výběrovém řízení totiž podnik tehdy stanovil na 25 milionů korun, v přepočtu na 6,25 milionu korun ročně.

SMS jízdenky si v Česku můžete v současnosti koupit v devíti městech – Praze (službu provozuje společnost Erika), Ústí nad Labem (Erika), Liberci (spolupracují Direct Pay a Erika), Karlových Varech( Materna), Plzni (Erika), Českých Budějovicích (Erika), Hradci Králové (Materna), Olomouci (Erika) a Ostravě (Erika).

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.