Jančurovi Dobešovo odmítnutí nevadí, dál chce na trať Praha-Brno-Břeclav | E15.cz

Jančurovi Dobešovo odmítnutí nevadí, dál chce na trať Praha-Brno-Břeclav

Radim Jančura
Radim Jančura
• 
ZDROJ: Robert Zlatohlavek, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Soukromý železniční dopravce RegioJet Radima Jančury chce vstoupit na trať Praha-Brno-Břeclav i přes to, že ministr dopravy Pavel Dobeš jeho nabídku na převzetí rychlíkové dopravy na této relaci odmítl. Uvedl to server Aktuálně.cz.

„Žádná povolení neexistují, můžeme tam začít jezdit klidně od zítra,“ řekl Jančura Aktuálně.cz. S Jančurou souhlasí i Pavel Skála ze Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). S tou má RegioJet rámcovou smlouvu, která mu v Česku umožňuje jezdit, kde chce. Jedinou podmínkou je podle něj volná kapacita.

Zde však naráží na povolení od ministerstva dopravy, které sestavuje jízdní řády. A v tom, který bude příští rok platit na trase do Brna, prozatím RegioJet chybí.

Jančura, který již konkuruje Českým drahám na trati Praha-Ostrava, chtěl na trati provozovat rychlíkovou dopravu bez státních dotací, které nyní čerpají ČD. Ministerstvo dopravy uvedlo, že plánuje soutěže všech zájemců o provozování dálkových vlaků. Případné soutěže se vedle RegioJetu a Českých drah zřejmě budou účastnit i další soukromí dopravci, tedy Veolia Transport, Arriva, Abellio CZ a společnost Leo Express podnikatele Leoše Novotného.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah