Job Air má šanci na záchranu, věřitelé schválili reorganizaci | E15.cz

Job Air má šanci na záchranu, věřitelé schválili reorganizaci

Letadlo společnosti Job Air - CCA
Letadlo společnosti Job Air - CCA
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Letecká společnost Job Air-Central Connect Airlines (CCA), kterou Krajský soud v Ostravě poslal letos v květnu do úpadku, má šanci na záchranu. Věřitelé dnes na schůzi věřitelů dnes jednohlasně schválili její reorganizaci. Informaci sdělila mluvčí soudu Lucie Böhmová.

Návrh na insolvenci společnosti podala švédská firma Siemens Financial Services kvůli dluhům za pronájem letadla. Podle tohoto návrhu jí dluží CCA více než 294 tisíc dolarů, tedy zhruba šest milionů korun. Připojily se i další společnosti jako letiště v Ostravě a Brně nebo Eurocontrol. Celkem se nároky pohybují okolo 330 milionů korun.

„Věřitelský výbor dnes souhlasil s návrhem insolvenčního správce na reorganizaci společnosti. Podle něj se dál firma bude zabývat pronájmem letadel i s posádkami a provozováním charterových letů. Další činnosti CCA nesmí vznikat nové závazky a dluhy,“ uvedl mediální zástupce CCA Jaroslav Odstrčilík.

Společnost Job Air - CCA, za kterou stojí podnikatel Daneš Zátorský, šest let pravidelně létala mezi Ostravou a Vídní. Letos v únoru provoz přerušila. Na konci března Zátorský informoval, že vedení firmy rozhodlo o podání návrhu na reorganizaci společnosti. V květnu soud firmu poslal do úpadku a ta o měsíc později zastavila provoz i na dalších pravidelných linkách. CCA létaly z Prahy například do Ostravy, Lublaně, Berlína, Hannoveru a Stuttgartu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.