Legios dodá vagony pro GATX za více než půl miliardy korun | E15.cz

Legios dodá vagony pro GATX za více než půl miliardy korun

Výsypný vůz Faccns 49 m3
Výsypný vůz Faccns 49 m3
• 
ZDROJ: LEGIOS Loco

msc

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Legios Loco získala zakázku v celkové hodnotě téměř 550 milionů korun na dodávku výsypných vozů řady Faccns 49 m3 pro evropského operátora nákladních železničních vozů, společnost GATX. V první etapě se jedná o výrobu 100 výsypných vozů, které bude Legios dodávat od listopadu 2015 do února příštího roku.

V druhé etapě zakázky se bude jednat o dodávku dalších 200 výsypných vozů. Mezi hlavní výhody vozů podle firmy patří délka a velký objem, což znamená maximální využití tažné síly lokomotivy v závislosti na počtu vozů v soupravě.

„Navazujeme na stávající několikaletou spolupráci se společností GATX , jejíž důvěry si velmi vážíme,“ uvedl Petr Vlček, generální ředitel společnosti Legios Loco po uzavření kontraktu. „Naše vozy prokazatelně splňují vysoká měřítka kvality a spolehlivosti. I to bylo důvodem zásadního rozšíření stávajících obchodních vztahů se společností GATX. Navíc tato rozsáhlá dvouetapová zakázka znamená také významné posílení pracovních jistot pro naše zaměstnance,“ dodal Vlček.

Společnost GATX Rail Germany GmbH patří k předním evropským provozovatelům nákladní železniční dopravy. Zároveň se řadí k největším soukromým vlastníkům cisternových vozů v Evropě. Je součástí americké skupiny GATX Corporation se sídlem v Chicagu. Legios Loco patří mezi evropské výrobce a opravce železničních kolejových vozidel.

Autor: msc

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah