Leo Express předloni snížil ztrátu, navzdory nehodě v Přerově | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Leo Express předloni snížil ztrátu, navzdory nehodě v Přerově

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Soukromý železniční a autobusový dopravce Leo Express hospodařil v roce 2017 se ztrátou 28,2 milionu korun, meziročně tak prodělal o 47 milionů méně, a to i díky převodu majetku. Tržby meziročně stouply o 47 milionů na 326 milionů a celkové zadlužení firmy meziročně stouplo o téměř 134 milionů na 891 milionů. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti za předminulý rok. Informaci deníku E15 potvrdil generální ředitel dopravce Peter Köhler.

„Rok 2017 významně ovlivnila nehoda naší soupravy z června, kvůli které jsme přišli o jednu jednotku. Tato událost také zkomplikovala náš vstup do Polska, který jsme museli odložit. Výsledky byly negativně ovlivněny také počátečními náklady na zahájení podnikání v Německu. Provozně jsme i tak vykázali zisk 25 milionů,“ řekl deníku E15 Köhler.

Vlak společnosti v létě roku 2017 narazil do zarážedla na konci koleje na nádraží v Přerově. Drážní inspekce tehdy vyčíslila škodu na vlaku na 20 milionů.

Zatímco v květnu roku 2017 dopravce v tiskové zprávě zveřejnil ztrátu za rok 2016 ve výši 110 milionů, v účetní závěrce za rok 2017 společnost uvádí ztrátu za rok 2016 ve výši 75 milionů.

Železniční dopravci zbrojí na přelomový rok

„Převedli jsme československý provoz do separátní dceřiné společnosti Leo Express, s. r. o. Tím došlo k přecenění majetku,“ vysvětlil Köhler, který od loňského i letošního roku očekává zlepšení hospodaření.

„Za rok 2018 došlo k výraznému zlepšení výsledků na všech úrovních, značně nám pomohl návrat vyřazené jednotky a vstup do Polska. Rok 2018 je určitě lepší než 2017 na všech úrovních, rostly tržby, ziskovost i počet pasažérů,“ zakončil Köhler.

Český byznys s letenkami zažívá zlaté časy, prodeje rostou o desítky procent

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!