Leo Express se chystá jezdit mezi Krakovem a Varšavou | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Leo Express se chystá jezdit na trati mezi Krakovem a Varšavou

ČTK

Český železniční dopravce Leo Express požádal v Polsku o otevřený přístup na důležitou trať mezi Krakovem a Varšavou. Spojení chce obsluhovat šestkrát denně vlaky Stadler Flirt, napsal specializovaný portál Rynek-kolejowy.pl. 

Server připomněl, že Leo Express téměř po roce od podání žádosti obdržel souhlas polského Úřadu pro železniční dopravu (UTK) na trasu mezi Prahou a polsko-ukrajinskou hranicí.

Nyní Leo Express informoval předsedu UTK o plánovaných službách na trase mezi Krakovem a Varšavou. Dopravce má v plánu poskytovat novou službu na této lince od 12. prosince 2020 do 11. prosince 2025.

Leo Express v žádosti uvádí, že nabídka je určena polským a zahraničním turistům, kteří mají v plánu návštěvu polského hlavního města. Nasadit chce na trase vlaky, ve kterých je 237 míst k sezení, včetně dvou míst pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Leo Express představil své nové vlaky, do akce mají jít příští rok

UTK podle serveru začal příslušnou proceduru, která zkoumá ekonomickou stránku přepravy.

Leo Express začal do Krakova jezdit loni v létě, přes letošní letní prázdniny tam jezdil denně, pak se vrátil k předchozímu víkendovému provozu. Od 24. října do poloviny prosince se rozhodl jezdit čtyřikrát týdně. Od 20. prosince začne Leo Express jezdit i do Vratislavi.

Leo Express přepravil v letošním prvním pololetí 1,25 milionu cestujících, meziročně zhruba o půl milionu více. Obrat firma zvýšila meziročně zhruba o 185 milionů korun na téměř půl miliardy korun. Loni firma vykázala zisk 2,5 milionu korun a poprvé od svého vzniku se dostala ze ztrátového hospodaření.

Leo Expressu vzrostl zisk, přepravil o půl milionu cestujících víc

Regiojet plánuje vydat dluhopisy. Půjde o druhou nejvyšší emisi v historii firmy

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!