Leo Express vyráží z Prahy do Ostravy, zatím jen na testy | E15.cz

Leo Express vyráží z Prahy do Ostravy, zatím jen na testy

Vlak Leo Express
Vlak Leo Express
• 
ZDROJ: Leo Express

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vlaky Leo Expressu smí vyrazit na české železnice. Drážní úřad firmě udělil povolení ke zkušebnímu provozu. Švýcarské vlaky českého dopravce ta už nyní vyrazí na trasu z Prahy do Ostravy, zatím ale bez cestujících.

Stále tak platí, že „ostrý“ provoz Leo Express zahájí 9. prosince, denně chce nabídnout 16 spojů. Firma nyní nabírá členy posádek. S povolením testovacího provozu také končí zkoušky na okruzích Výzkumného ústavu železničního, kterými musely vlaky projít.

Leo Express cestujícím nabídne neobvyklou novinku – možnost sledovat pomocí monitorů v kabině cestu z pohledu strojvůdce. Sami strojvůdci se ale obávají, že tento zábavní systém bude k vlakům Leo Expressu přitahovat sebevrahy.

Podle nedávného průzkumu agentury Eurobarometer se Češi na konkurenci na železnici těší. Devět z deseti dotazovaných ji vítá. Na trať mezi Prahou a Ostravou už kromě Českých drah vyrazil i Regio Jet Radima Jančury, Leo Express tak bude až tětí příchozím. Cestující si od rostoucí konkurence podle průzkumu slibují, že se zvedne kvalita cestování.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah